Business

مراقبت از باغ منزل – چگونه گیاهان باغ خود را در بهار هرس کنیم

هرس صحیح در بهار یکی از مهمترین عواملی است که می توانید از گیاهان باغ خود نتایج هیجان انگیزی کسب کنید. از آنجا که درست رسیدن به آن عمدتاً به زمان بندی مربوط می شود ، مهم این است که در این زمان از سال در کنار هم باشید ، در کنار سیکراتورها ، قلدرها و برش های خود باشید. بهار که شروع فصل رشد است و در مناطق خشک مدیترانه ای ، فصل رشد اولیه ، زمان ایده آل برای هرس است ، اما نه همه گیاهان.

غیر از درختان ، که یک دسته جداگانه هستند ، هدف از هرس ایجاد گلدهی بیشتر و برتر ، رشد متراکم و فشرده تر ، یا هر دو با هم است. به عنوان مثال قطع چند ساله گیاهان علفی ، از طاسی و ساق پا شدن گیاهان جلوگیری می کند ، در حالی که هرس درختچه ها رشد بوته ای و سبز را از بالا به زمین حفظ می کند.

چه چیزی را نباید هرس کرد

به یاد داشته باشید که درختان برگریز و بوته ها هرگز نباید در بهار هرس شوند ، زیرا در این زمان شیره ای در شاخه ها بلند می شود. گیاهان برگریز ، یعنی گیاهان پهن برگ که از اقلیم های سرد زمستانی سرچشمه می گیرند ، باید در طول خواب زمستان هرس شوند ، هرچند در تابستان هرس سبک امکان پذیر است.

همچنین مهم است که بدانیم بوته های گلدار شکوفه های آنها از جوانه هایی که از بهار قبلی منشأ گرفته اند ، اگر اکنون هرس شوند گل نخواهند داد. یاس بنفش و برخی از گونه های گل رز نمونه های معمولی هستند ، و شکایت “به نظر می رسد بوته گل رز من هرگز گل نمی دهد” – یکی از موارد رایج است.

به همین ترتیب ، اگر جوانه های گل به طور تصادفی با هرس زودرس گل آزالیا برداشته شوند ، درختان میوه ای که به این گروه تعلق دارند هرگز میوه نخواهند داد. به عنوان یک قاعده ، هرس درختان و بوته های گل داده شده را در رشد سال قبل ، تا پایان گلدهی به تأخیر بیندازید ، در حالی که مراقب باشید گلهای خراب شده درختان میوه را از بین نبرید.

هرس گیاهان چند ساله

یک اشتباه رایج در گیاهان ملافه چند ساله این است که قبل از خشک شدن و هرس گیاهان صبر کنید تا آخرین گلها خشک شوند. بسیاری از گونه های مورد استفاده در باغ های آب و هوای گرم و خشک در تابستان به حالت نیمه خاموش در می آیند ، در حالی که گلدهی آخرین فعالیت آنها در اواخر بهار است.

به مراتب بهتر است که از حدود 25٪ گل گذشته صرف نظر کنید و گیاهان را دوباره برش دهید تا رشد رویشی ایجاد کند و در نتیجه قبل از شروع تابستان گیاه “خود را در شاخ و برگ” بپوشاند. این امر به ویژه در مورد گیاهان یخ ، گلهای گل آفریقایی و بسیاری از گیاهان با منشا of مدیترانه ای مانند مریم گلی ، درمنه ، اسطوخودوس و آویشن صدق می کند.

هرس درختچه ها و بوته ها

بدون هرس ، اکثر درختچه ها پسر عموهای بزرگتر خود را میمون می کنند و از نظر رشد و شکل گیری عادت درخت مانند پیدا می کنند. گاهی اوقات ، بوته ای که به عنوان یک درخت کوچک رشد کرده می تواند یک افزودنی ارزشمند و خلاقانه برای باغ باشد. اما به طور کلی ، نقش بوته ها ایجاد صفحه یا زمینه ای از شاخ و برگ های متراکم و جمع و جور است. صبر کردن تا اواسط تابستان باعث می شود گیاه انرژی ارزشمندی را که با رشد بهار خود صرف کرده است ، دور کند.

در حالی که هرس درخت شامل برداشت دقیق و عاقلانه اندکی از اندام ها است ، بوته ها را می توان تقریباً نیمی از ارتفاع آنها کوتاه کرد ، در حالی که می توان چوب های قدیمی را کاملاً از بین برد. این برای بوته های گلدار مانند Hibiscus ، Trumpet Vines یا Cestrum ، به عنوان بوته های محوطه سازی کاملاً صدق می کند.

Similar Posts